• Türkiye SiteTürkçe
 • Global SiteEnglish
 • Currency : USD

  Kargo Bilgileri

  Siparişimin kargoya verildiğinde nasıl takip edeceğim...
  Siparişiniz maksimum 2 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri ve numarası gönderilmektedir.

  Bu bilgi e-posta’i ile ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu anlaşmalı kargo şirketimizin web sitesinden  öğrenebilmektesiniz.

  Ayrıca sitemize üyelik bilgilerinizi girdiğinizde, Sepet ve Siparişleriniz sayfasındaki Sipariş Takibi menüsünden de, siparişinizin son durumu ile ilgili bilgileri takip edebilirsiniz.

  Siparişim darbeli, kırık, tahrip olmuş geldi ne yapmalıyım ?
  Satın aldığınız ürünleri, size ulaştırılmak üzere kargo firmasına teslim edilirken, paketlenme anında hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılamaz. Fakat niteliği itibariyle (kırılgan yapıya sahip malzemeler vb.) hassas ürünler, direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu tip bir durumda yapmanız gerekenler ;

  Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığı anda, kargo görevlisi önünde teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “ Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, “ Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır. “ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından, değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. (Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )

  Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.
  ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz, aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır.

  Kargo Teslimatı Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  Sipariş ettiğiniz  ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik sözkonusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.

  Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

  Eğer ürün kutusu size hasarlı olarak ulaştı ise paketi teslim almayarak doğrudan bize geri gönderebilirsiniz. Teslimat sonrası paketin hasarlı olduğunu farkettiyseniz kargo görevlisine tutanak hazırlatarak bize göndermeniz gerekecektir. Ürünler bize ulaştığında sorununuz kayıtlarımıza işlenecek olup, en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir.

  Bulunduğumuz yerde kargo şirketi  yoksa,
  Genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması, ( Mng Kargo ) Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.